Znane serwisy na Joomli

Wiele firm, czy Instytucji, Organów Publicznych ma strony postawione na opensource’owym systemie CMS Joomla. Spotykam się na co dzień z różnymi opiniami na ten temat, niekiedy przychylnym stawianiu stron administracji publicznej na darmowych systemie (szczegół: wdrożenie pochłania trochę czasu i nomen omen też kosztuje ale nieraz mniej niż niektóre komercyjne rozwiązania), niekiedy też negatywnymi (vide: bezpieczeństwo, prestiż dużej firmy i wybór „taniego” rozwiązania). Jest oczywiście sporo systemów CMS (ciekawy ranking na na webhosting.pl i obszerne zestawienie na cmsmatrix.org) i pojawia się pytanie który wybrać?
Może Drupal (Drupal vs Joomla), może Typo3, a może PHPBP?? Oczywiście lista systemów podobnych do WordPress’a, czy też tekstowych systemów jest spora, ale może o nich innym razem 😉 Dziś skupmy się na Joomli i serwisach, które stoją na tym CMS’ie i jak widać mają się całkiem dobrze 🙂

Stworzyłem (w oparciu o poruszony zresztą na GL wątek, a także swoje obserwacje) listę kilkudziesięciu adresów do takich stron. (Poniższa lista oczywiście ma charakter wyłącznie informacyjny).

Firmy, biznes, budownictwo, informatyka, inne
– Polskie

-Zagraniczne

Administracja Publiczna, Polityka, Nauka, Społeczeństwo, Non-profit, Organizacje i inne:
– Polskie

-Zagraniczne

Prasa, Magazyny, Wydawnictwa
– Polskie

-Zagraniczne

Inne:

Na koniec na pewno na uwagę zasługuje serwis www.cssmamboo.com, w którym zaprezentowano dziesiątki projektów bazujących na Joomli i Mambo.

Zapewne serwisów powstałych na silniku Mambo/Joomla jest pewnie więcej, więc znając życie jeszcze tu coś dopiszę:)