Kwestionariusz potencjału zawodowego

Wybaczcie Drodzy Czytelnicy, że trochę ten blog zaniedbałem.  Kilkadziesiąt odwiedzin dziennie, a nowej notki jak nie było tak nie ma. Jak zwykle wszystko z powodu braku czasu, za dużo spraw na głowie po prostu. Tym razem nie będzie o wycenie stron, pozycjonowaniu ani żadnych zagadnień związanych z Joomlą. Dziś będzie taki Off-topic. Będzie o czymś bardzo życiowym, związanycm z planowaniem kariery, przyszłości, a mianowicie o predyspozycjach zawodowych i refleksacj jakie mnie naszły.

Na Facebooku znajoma podziełiła się linkiem do kwestionariusza potencjału zawodowego, który przygotowali specjaliści dla licealistów. Co prawda prawie trzydziestka na karku, ale skusiłem się na wypełnienie testu określającego za pomocą 100 umiejętności i cech predyspozycje zawodowe.  Totalny spontatn. Po prostu wygrała dociekliwość.

Pracowita mrówka/Bóbr kontruktor – cały ja:)

Oto jaki wynik uzyskałem w teście:

Zobacz kwestionariusz potencjału zawodowego

Co prawda (stricte) administratorem baz danych nie jestem, ale na studiach bazy danych były przedmiotem, który bardzo mnie interesował. Podstaw SQL’a nauczyłem się w weekend od razu po pierwszych zajęciach, co zaowocowało przyjęciem do firmy informatycznej Simple tworzącej systemy klasy CRM, ERP, jeszcze gdy byłem na studiach.

Osoby o technicznym typie potencjału zawodowego mają predyspozycje do pracy w świecie maszyn i narzędzi.

Nie ma tygodnia abym nie grzebał w PhpMyAdminie, nie ma dnia bym nie korzystał z jakichś baz danych, nie ma dnia bym nie zaglądał do Google Analytics’a, Webmaster Tool’s i do narzędzi przydatnych do pozycjonowaniu stron. Mam tu na myśli SeoPanel i Stat4Seo, z których od jakiegoś czasu korzystam i które ułatwiają mi prace. Jakby się tak dobrze zastanowić to narzędzi, których używam na codzień, jest cała masa.  Poza narzędziami analityka, pozycjonera, webmastera (dziesiątki wtyczek w Firefoxie) także i inne analizujace czas spędzany przy komputerze Timecamp czy ilość kliknięć WhatPulse. Tak to już jest jak się jest Geekiem 🙂

Trochę się w temat wkręciłem i przy okazji wygooglałem ciekawy artykuł:

Rozważając możliwości i kierunki rozwoju zawodowego warto zdawać sobie sprawę nie tylko z nabytych kompetencji i umiejętności (np. z zakresu finansów, zarządzania ludźmi czy programowania), ale także z potencjału zawodowego, jaki wynika wprost z naszego typu osobowości. Wiedząc, jakie są nasze naturalne predyspozycje zawodowe, łatwiej nam będzie określić, które z rozważanych kierunków rozwoju są zgodne z naszymi naturalnym potencjałem, a co za tym idzie – jakie działania związane z pracą zawodową będziemy wykonywać efektywniej i z większym entuzjazmem.

Znajomość takich obszarów to klucz do sukcesu. Ludzie, którym praca nie sprawia choćby odrobiny przyjemności, nie potrafią się w nią w pełni zaangażować. A sukces rodzi się właśnie z pasji i zaangażowania.

Mam nadzieję, że i Wy znajdziecie swój klucz do sukcesu, określicie cele, zaangażujecie się w coś, co sprawi, że będziecie usatysfakcjonowani i szczęśliwi.

Comments are closed.